O nás

Centrum speciálně pedagogické a terapeutické pomoci a podpory je centrum, které vzniklo již více než před rokem v rámci projektu Jiní a přesto stejní. Centrum je poradenským místem nejen pro rodiny a odborný personál. 

Naše úkoly v centru jsou například: poradenství vztažené na konkrétní případy, další vzdělávání rodičů a odborného personálu. Vše má přispívat kromě jiného k posilování a dalšímu rozvoji výchovných a rodičovských kompetencí rodičů a pěstounů s dětmi s postižením a speciálními potřebami a poruchami i k rozvoji kompetencí odborného personálu. Proto do naší náplně v případě potřeby spadá i zprostředkování další pomoci a její propojování. Dále vám nabízíme pomoc při orientaci v těžké životní situaci. Podpoříme vás při rozhodování. Poskytneme vám jiný pohled na vaší situaci.

Centum vzniklo pod záštitou Základní školy a lesní mateřské školy Čtyřlístek. Proto také sídlí v budově pošty - zadní vchod, v patře nad hlavním vchodem do základní školy Čtyřlístek.

V různých vzdělávacích aktivitách budeme nabízet odbornému personálu a rodičům regionu další vzdělávání o různých formách postižení, poruch, speciálních potřeb a zacházení s nimi.

Projekt je odborně doprovázen speciální pedagožkou Christinou Ponader. 

Christina Ponader

Sozialarbeiterin M.A. (FH)Leitung der Heilpädagogischen Tagesstätte der Lebenshilfe TirschenreuthWaldsassener Straße 9, 95666 Mitterteich
Telefon: 09633/923198-881
E-Mail: hpt@lh-tir.de

V centru se na vás těší speciální pedagožka a logopedka Mgr. et Mgr. Markéta Klausová a sociální pracovník a terapeut Ondřej Žák.